به نقل از سايت سپاه نيوز، سردار سرتيپ محمد پاكپور روز سه شنبه در اولين گردهمايي فرماندهان و مسئولين نيروي زميني سپاه با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي افزود: اميدواريم در سال جديد سپاه به موفقيت ها و پيروزي هاي بيشتري دست پيدا كند.
وي با اشاره به اينكه همواره نظام اسلامي مورد هجمه دشمنان قرار داشته ادامه داد: براي اينكه همواره در آمادگي كامل بسر ببريم بايد احساس كنيم كه دشمن هميشه در حال رصد كردن ما است.
پاكپور خاطرنشان كرد: اگر زماني از آمادگي هاي خود دست برداريم مطمئن باشيد كه دشمنان به طمع خواهند افتاد و به كشور ما دست اندازي خواهند كرد.
سردار پاكپور اعتبار نيروي زميني سپاه را برگرفته از خون شهدايي مانند باكري، باقري، كاظمي و شوشتري دانست و تصريح كرد: بايد آمادگي نظامي خود را همواره حفظ كنيم زيرا لازمه حضور با قدرت در ميدان تهديدات نرم ، آمادگي همه جانبه نظامي است.
وي با تاكيد بر اينكه نيروي زميني سپاه بايد توجهي جدي به آمادگي نظامي داشته باشد اظهار داشت: اگر سپاه در مناطق ماموريتي خود آمادگي كافي داشته باشد دشمن هرگز قادر به نفوذ به كشور ما نخواهد بود.
فرمانده نيروي زميني سپاه ادامه داد: همانقدر كه جنگ نرم در اولويت است به همان ميزان نيز بايد به خطرات تهديدات سخت توجه كرد.
در ادامه اين مراسم مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي زميني سپاه با اشاره به نامگذاري سال جديد به عنوان سال جهاد اقتصادي گفت: نامگذاري امسال بعنوان جهاد اقتصادي ادامه شعار سالهاي گذشته است كه نشان از اهميت مسائل اقتصادي از نگاه رهبر معظم انقلاب دارد.
حجت الاسلام والمسليمن رضايي با اشاره به ارتباط بين جهاد و اقتصاد، اقتصاد را واژه اي دروني دانست و افزود: جهاد يك واژه معنوي و ارتباط ماوراء بشري و منتهاي تلاش در مبارزه با دشمنان خداست.
وي ادامه داد: براي جهاد كردن در درجه اول بايد به مبارزه با نفس خود پرداخت و پس از آن با دشمن جهاد كرد.
رضايي تصريح كرد: احياي سنت هاي فراموش شده مسلماني سومين نوع جهاد تعريف شده و نوع چهارم جهاد حضور امام و رهبر در صحنه نبرد است.
وي تمشيت امور زندگي را نوعي جهاد خواند و خاطرنشان كرد: نقش اقتصاد بعنوان يك جهاد بزرگ در سال جاري براي نظام بسيار واضح است.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي زميني سپاه با اشاره به اينكه جهاد در عرصه اقتصاد بسيار پر محتوا و غني است گفت: اقتصاد بازدارنده دشمن است و اگر برنامه هاي اقتصادي درست ساماندهي و اجرا شود نتايج بسيار خوبي به همراه خواهد داشت.
نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 9:50 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|