طعنه "5 کیلومترتابهشت" به آقازاده ها


به گزارش 598، چند سالی است  که سریال های ماه رمضان به مسائل ماورایی از جمله شیطان و روح و ... می پردازند که از میان برنامه های صدا و سیمای امسال ماه رمضان سریال "5 کیلومتر تا بهشت" با حاشیه های بسیاری همراه بوده است.

در یکی از سکانس های قسمت شانزدهم این سریال بازیگر نقش روح دختر جوان در واکنش به پنهان کاری پدر جمشید نسبت به دزدی و قتل امیر حسین در برابر پلیس، با طعنه ای به آقازادهایی که پدرانشان برای نجات آن ها آبروی خود را هم بردند بیان داشت که: در عالم سیاست هم کم نبودند سیاستمدارانی که خطاهای فرزندانشان را دیدند و از اشتباهات بچه هایشان خسته شدند ولی به خاطر رابطه خونی پای اشتباه فرزندانشان ماندند...

نوشته شده در شنبه بیست و نهم مرداد 1390
ساعت 10:31 توسط امین سلمانی پور 715 نظر|

چرا در گفتمان احمدی نژاد "آزادی" جایگزین "ولایت انسان کامل" شد؟!

صراط - "آزادي" جاي "ولايت انسان كامل" را در ليست بزرگترين هداياي الهي به انسان گرفت.
دكتر احمدي نژاد شامگاه سه‌شنبه در دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و قلم که همزمان با میلاد کریم اهل بیت(ع) برگزار شد در سخناني با اشاره به مقوله هنر و رابطه آن با آزادي وعشق ؛ آزادی را بالاترین هدیه و موهبت الهی به انسان دانست و گفت: همه دستورات الهی برای رهایی انسان از حجاب‌ها و قید و بندهاست.
به گزارش سرویس سیاسی صراط نيوز ، احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود در مقايسه ايي عجيب و با خلط مبحث بين محدوده آزادي افراد در حيطه زندگي اجتماعي و مقوله آزادي معنوي افزود: امروز کشورهای غربی مدعی آزادی در جهان هستند و حد این آزادی را تنها در محدوده قانون تعیین می‌کنند، در کشور ما حتی با قانون هم نمی‌توان حد آزادی انسان را برای متعالی شدن و حرکت در مسیر کمال محدود کرد چرا که آزادی در این کشور اصالت دارد.
بنابراين گزارش تاكيد احمدي نژاد در ديدار با هنرمندان بر آزادي به عنوان بالاترين موهبت الهي به بشر در حالي است كه وي كمتر از يك ماه قبل و در تاريخ 27 تيرماه سالجاري در مراسم جشن ثبت جهاني بقعه شيخ صفي الدين اردبيلي گفته بود: باید جامعه بشری به نقطه ای برسد که سعادت ، کمال ، حقیقت انسانی ، خدا و عدالت را در ولایت امام عصر (عج) ببیند و انتخاب کند و بالاترین هدیه خدا به بشر ولایت انسان کامل است.
بر اين اساس معلوم نيست در طول يكماه گذشته چه اتفاقي به وقوع پيوسته است و چه عاملي سبب تغييرات گفتماني احمدي نژاد شده است تا وي در چرخشي عجيب "ولايت انسان كامل" را از جايگاه اولين موهبت الهي به انسان خارج كرده و "آزادي" را جايگزين آن نمايد.
گفتني است هفته گذشته فايلي صوتي از اظهارات مشايي منتشر شده بود كه در آن مشايي از نگراني احمدي نژاد براي 15 ميليون راي دهنده به موسوي سخن گفته بود.
نوشته شده در شنبه بیست و نهم مرداد 1390
ساعت 10:29 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|

در حالی که سعید حدادیان پس از انتشار فایل صوتی سخنان وی در ماه رمضان گذشته علیه اسفندیار مشایی برای نخستین بار در سالهای اخیر به مراسم بیت رهبری دعوت نشده بود، وی بعنوان فردی عادی در قسمت عزاداران در مراسم شب گذشته شرکت کرد و پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبرانقلاب نیز تصویر وی را منتشر کرد.

وی چند ماه پیش در گفتگویی با یک روزنامه صبح گفته بود: بیت هیئت ماست. اگر به آن دعوت نشدیم می‌رویم و پای منبر دیگران می‌نشینیم و از مراسم بهره می‌بریم، اگر بخواهیم دنبال این حرف‌ها باشیم که هیچ، کارهای اجرایی زیادی پیشنهاد شد، اما قبول نکردم. ما هیچ حسنی را جز نوکری آقا نمی‌دانیم. اگر دعوت نکردند راهمان که می‌دهند برویم و گریه کنیم... خدا کند اگر روزی دعوت‌مان نکردند به خاطر این نباشد که از صراط مستقیم خارج و دچار لغزش شده باشیم اگر دلیلش پیری و ناتوانی و نابلدی باشد،‌اشکالی ندارد. روی منبر نرویم به منبر و مراسم که می‌توانیم برویم. 

*****توضیحات سعید حدادیان درباره فایل صوتی پخش شده از سخنانش *****

حاج سعید حدادیان در گفتگویی با انتقاد از انتشار فایل صوتی سخنانش پس از گذشت 8ماه از آن برنامه گفت: تاریخ دقیق سخنان بنده به برنامه مناجات شب اول ماه رمضان سال گذشته یعنی حدود 8ماه قبل برمی گردد که اخیرا جریان انحرافی آن را با سوء نیت به صورت گسترده در سایت ها منتشر کرد تا به این وسیله جلوی انتقاد نیروهای انقلابی را بگیرد.
وی با اشاره به انتقاد آیت الله علم الهدی و آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه نسبت به دولت تاکید کرد: آقای احمدی نژاد در پاسخ به این انتقادها گفت بیائید با مشایی مناظره کنید و البته همه میدانیم که مناظره یک عالم دینی با کسی مثل مشایی تحقیر علماست و منم در آن زمان برخورد تاخیری کردم.

این مداح با تاکید بر اینکه آقای احمدی نژاد در آن زمان هیچ ایرادی به بنده نگرفت تصریح کرد: رئیس جمهور پس از آن جلسه پیغامی را به بنده داد با این مضمون که فلانی شما که دانشگاهی هستید چرا حرف من را متوجه نمی شوید.

وی افزود: تا همین چند وقت پیش آقای احمدی نژاد در شرایط مختلف با ما ارتباط داشته و یکبار هم نشد که به بنده بابت آن انتقاد ، گلایه و شکایتی کند.

سعید حدادیان با بیان اینکه توزیع این فایل صوتی پس از گذشت 8ماه سوال برانگیز است گفت: دست جریان انحرافی دولت برای جلوگیری از انتقاد نیروهای انقلابی در توزیع و انتشار گسترده این سخنان در کار است و مطمئن باشید که با اینگونه اعمال راه به جایی نخواهند برد.

وی افزود: کسانی که با اینگونه اعمال قصد لطمه به آبروی یک نوکراهل بیت را دارند بدانند که آبروی ما دست حضرت زهراست و تا جایی که جان در بدن داریم در مسیر ولایت مقابل جریان های انحرافی ایستاده و از مواضع اصولی خود عقب نشینی نمی کنیم.

به نوشته فاطمیون، این مداح همچنین با اشاره به اینکه منظور بنده از زشتی را اهل حدیث متوجه می شوند اظهار داشت: نباید برای زشتی در یک انسان جایی وضع کنید زیرا زشتی یک انسان می تواند در پیشانی یا بازو و یا در چشمانش باشد که البته آن عیب را می تواند بپوشاند.

حاج سعید حدادیان ادامه داد: این حرف بنده را علما و البته دادگاه خوب متوجه می شوند و آقایان برای محکوم کردن آن تلاش نکنند چون مبنای تفسیری دارد و برخی از آن اشتباه برداشت کرده اند.

 

وی همچنین شایعه دستگیریش توسط دادگاه را تکذیب کرد و گفت: انتشار اینگونه اخبار دروغ در سطح جامعه به علت صدمه زدن به آبروی نوکر اهل بیت است و این در حالیست که نمی دانند آبروی ما دست اهل بیت است که خدا کند در محضر آنان شرمنده نباشیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه تنها راه نجات از فتنه های آخر الزمان حرکت در مسیر ولایت است گفت: ولایت فقیه است که انقلاب را از انحراف نجات می دهد و در تمام عرصه های باید گوش به فرمان آقا حرکت کنیم.

نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 9:37 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|
توصیه امام خمینی به رئیس جمهور: مواظب منحرفان و منافقان به ظاهر با تقوا باشید
تاریخ  - حضرت امام خمینی(ره) در توصیه‏ای ویژه به رئیس جمهور فرمودند: مواظب منحرفان و منافقان به ظاهر با تقوا باشید.

متن سفارش امام به شرح ذیل است: همه دست اندرکاران ـ به‏ویژه رئیس جمهور ـ باید از چاپلوسان دغل‏باز و زبان‏بازان حیله‎گر برحذر باشند و مشاوران خود را از اشخاص سابقه‏دار که تعهدشان قبل از انقلاب مشهود بوده است، انتخاب کنند.

بسا که منحرفان و منافقان خود را با ظاهری آراسته به تقوا جا بزنند و با دست ما به اسلام و کشور اسلامی صدمه زنند.

صحیفه امام ج 19 صفحه 370

نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 7:41 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|
خاطره نماینده آیت الله سیستانی از حضرت امام / ماجرای دیدار بنی صدر با آیت الله سیستانی
تاریخ  - سایت جماران نوشت: خاطره ای از حضرت امام در نجف به نقل از نماینده آیت الله سیستانی در ایران

یکی از شاگردان امام در نجف برایم می‌گفت که یک وقت امام در کاری با من مشورت کرد و من تعجب کردم و شرمنده شدم. اما امام به من گفت مشورت من با تو دو جنبه دارد:

 1  ـ اینکه می‌خواهم به تو قدرتی بدهم که احساس کنی شخصیت شدی و در جامعه نفوذ داری و می‌توانی صاحب اثر شوی و اگر کسی در کاری با تو مشورت کرد آماده باشی.

2 ـ من در مشورت کردن با تو ضرر نمی‌کنم. ممکن است من در کاری با ده نفر مشورت کنم و در آخر هم به نظر هیچ کدامشان عمل نکنم، ولی خیلی وقت‌ها با این مشورت کردن‌ها جرقه‌ای به ذهنم خطور می‌کند و آن جرقه سبب یک پروژه عظیم می‌شود.
شهرستانی یادآور شد: ببینید که امام چقدر درایت داشت و چطور افراد را تربیت می‌کرد. ما اگر واقعاً همدیگر را داشته باشیم و حفظ کنیم و به همدیگر بها بدهیم، باور کنید خیلی از مسائل را می‌توانیم حل کنیم.


نماینده آیت الله سیستانی به خاطراتی از دواندیشی امام اشاره کرد و افزود: این دوراندیشی امام نمونه‌های زیادی دارد. در همان دوران تبعید امام در نجف آقای بنی صدر به نجف آمد و به واسطه مرحوم فردوسی‌پور رحمة الله علیه خدمت آیت الله سیستانی رسید، البته با بی‌میلی، چون می‌گفت اگر در نجف کسی باشد که بشود با او از این حرف‌ها زد سید محمد باقر صدر است،

ولی وقتی به دیدار آیت الله سیستانی رفت از کتاب اقتصاد توحیدی خود سخن گفت و آقا چند ایراد وارد کرد، قبول نکرد و آقا ایرادهای دیگری مطرح کرد تا بعد از بحث‌های طولانی تسلیم شد و در آخر درخواست کرد که من دلم می‌خواهد بعضی از نوشته‌های مرا شما ببینید تا بعداً چاپ شود. وقتی نوشته‌های خود را به آقا دادند،

ایشان دیدند در آن نوشته‌ها آمده است که ما از رهبری آیت الله خمینی باید استفاده کنیم، اما بعد از پیروزی انقلاب ممکن است خمینی هیچ کاره شود! آقا خیلی ناراحت شدند و جزوه را برداشتند و رفتند خدمت آقای خمینی و ماجرا را گفتند که اینها که پیرو شما هستند چنین طرز تفکری دارند و من نگران هستم! امام فرمودند من می‌دانم افکار انحرافی اینها را؛ ولی در این مرحله باید از همة نیروها استفاده کنیم، لکن امیدوار هستم با گذشت زمان ایشان برگردد و آدم خوبی شود. مقصودم این است که امام مسئله را کاملاً درک می‌کردند و می‌دانستند که چگونه باید عمل کنند. این درایت آن وقت خیلی مهم بود.

نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 7:40 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، خواستار تلاش دولت برای تشکیل جبهه حمایت از ملت‌ها با همکاری ترکیه و عراق شد.
به گزارش مهر، متن نامه محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به رئیس جمهور به این شرح است : جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ، عقب نشینی دیر هنگام امریکا نشان داد که بیداری اسلامی، در حال پیشرفت و حامیان دیکتاتوری منطقه در حال عقب نشینی هستند بنابراین جنابعالی وظیفه سنگینی را در این شرایط بر عهده دارید.
سخنان رئیس جمهور امریکا مبنی بر پذیرفتن مرزهای ۱۹۶۷ فلسطین و تقاضای آزادی زندانیان بحرینی و یمنی هر چند می تواند جنبه تبلیغاتی داشته باشد و نوعی فرار به جلوست اما حکایت از پذیرفتن واقعیت بیداری اسلامی است. آقای اوباما بداند که جهان اسلام با این وعده ها فریب نمی خورد و تا رسیدن به تمامی خواسته های خود بیداری خویش را ادامه می دهد.

ابهامات و سئوالات زیر که در سخنان آقای اوباما بدون پاسخ مانده نشان دهنده این است که ایشان می خواهند شکست خود را بپوشانند:

۱- آقای اوباما در سخنان خود به سران کشورهای مرتجع منطقه از جمله عربستان سعودی فشار وارد نکرد و از آنها نخواست که به مردم خود آزادی و دموکراسی بدهند. تبعیض در آزادی و دموکراسی در سخنان ایشان آشکار بود.

۲- دموکراسی و آزادی را خود ملتها بدست آورده اند و بهای آن را خود با خون فرزندانشان پرداخته اند. آمریکا می خواهد آنها را مصادره کند.

۳- آقای اوباما اگر به دنبال حقوق مردم بحرین و یمن است باید از این همه شهید و مجروح و هتک نوامیس مردم در این کشورها، احساس شرمندگی و خجالت می کرد و کمیته ای برای پیگیری و جبران این همه زیان را در شورای امنیت سازمان ملل فعال می نمود.

۴- اگر امریکا و غرب پشیمان شده اند چرا از حمایت چهل ساله خود از مبارک ها و سران دیکتاتور منطقه، به پیشگاه ملت ها عذرخواهی نکرده اند؟

۵- اگر آقای اوباما نگران صلح و امنیت در منطقه است چرا لشگر کشی عربستان به بحرین و اشغال این کشور را محکوم نکرده است ؟

این سئوالات و دهها سئوال و ابهام دیگر نشان می دهد که ملت های منطقه، با سخنانی این گونه ، قانع نخواهند شد و به مسیر خود ادامه خواهند داد.

اینجانب اطمینان دارم که گذشته سیاه آمریکا در منطقه و خصلت استعماری آنها برای ملت های منطقه بیش از پیش آشکار شده است. از مقام معظم رهبری که با هوشیاری به موقع به حمایت از جهان اسلام برخاستند تشکر می کنم و از جنابعالی و مجلس محترم می خواهم که با جدیت بیشتری به حمایت معنوی و سیاسی از ملت های به پا خاسته بشتابید و از اتهام دخالت ایران در کشورهای منطقه نترسید.

پیشنهاد می شود که ایران ، ترکیه و عراق "جبهه حمایت از ملت های منطقه" را تشکیل و با رایزنی ، فعالیت سازنده تری را در پیش گیرند. حرف ما به امریکا و غرب این است که به مردم آزادی بدهید ، هر نفر یک رای داشته باشد، فلسطینی ها به سرزمین شان برگردند و با رای خود، حکومتشان را تعیین کنند.
نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 7:39 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|
علل  و عوامل رواج جن گیری، فالگیری و رمالی

اندیشه  - عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با تبیین گروههای مختلفی جن گیر، فالگیر و رمال اظهار داشت: ضعف ایمان، فاصله گرفتن از توکل و کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی از عمده علل مراجعه افراد به جن گیران و فال گیران است.

دکتر مجید ابهری رفتار شناس اجتماعی و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با علل و عوامل پدیده هایی چون جن گیری و رمالی اظهار داشت: ضعف ایمان، فاصله گرفتن از توکل، کمرنگ شدن ارزشهای اخلاقی، کنجکاوی، چشم و هم چشمی از علل رفتاری حرکت به صورت رمالها و فالگیران هستند که البته بین این گروه ها باید تفاوت ماهوی قائل شد.

وی افزود: فالگیران که با فال چای، قهوه ورق، شمع، نخود اقدام به کار می کنند، بیشتر جنبه سرگرمی و تفنن داشته و 95 درصد از مشتریان آنها از میان بانوان هستند. بعضی از آنها فالگیری تلفنی نیز انجام می دهند. یعنی با یک تلفن و نیت پاسخ را توسط پیک موتوری به در منزل مشتری فرستاده و در قبال 50 تا 100 هزار تومان تحول پاسخ را تحویل می دهند.

دکتر ابهری در ادامه تفکیک میان این گروه ها گفت: رمالان گروه دیگری هستند که به وسیله ابزارهایی مثل رمل ، اسطرلاب و طاس های رمالی اقدم به کار می کنند آنها بین 20 هزار تومان تا 2 میلیون تومان دستمزد می گیرند و معمولا با تعیین وقت قبلی و واسطه باید به حضور آنها رفت.

به گزارش مهر این رفتارشناس اجتماعی گفت: گروه بعدی دعا نویسها و سرکتاب بازکنها هستند که با نوشتن کلمات و یا کشیدن بعضی شکلها روی کاغذ برای هدفهای گوناگون مثل زبان بند، مهربان شدن شوهر ، طلاق بین افراد، بستن بخت کسی، اقدام به کار می کنند. رمالان با تجویز طلسمهای مختلف که از فلز درست شده و یا دادن طلسم های خوراکی مشتریان را امیدوار به انجام نیت می کنند. طلسم این گونه افراد معمولا در نوع خوراکی از اقلام بسیار مجهول و ناشناخته تشکیل می شود. مغز کلاغ، استخوان سگ، پشم کفتار ، چشم گربه و اقلامی از این قبیل معمولا اجزای تشکیل دهنده طلسمهای خوراکی هستند که در پاره ای از اوقات نه تنها اثر مثبت ندارند بلکه باعث بیماری، جنون و یا مرگ طرف مقابل می شوند. خورانیدن ادرار دختر نابالغ به مردی که قصد ازدواج دوباره دارد اصلی ترین سفارش رمالان است!

این استاد دانشگاه و جامعه شناس اظهار داشت: گروه دیگری که در این طبقه قرار می گیرند جن گیران هستند که با ادعای تسخیر جن و در اختیار داشتن آنها، سرابهای کاذب به مشتریان وعده می دهند. جن گیران با ترفندهایی مثل شعبده بازی صداهای عجیب و غریب از جیب یا بدن خود در می آورند که به مکالمه جن معروف است. تمام این حرکتها به دلیل سادگی زودباوری افراد است و متأسفانه 75 درصد از مراجعان رمالها و جن گیران از بین افراد تحصیلکرده هستند. متوسط درآمد یک رمال در ماه حداقل 4 تا 6 میلیون تومان، یعنی 2 تا 3 برابر یک استاد دانشگاه است.

وی در ادامه گفت: در بخش دیگری از این گروه فرادرمانگران یعنی کسانی که ادعای درمان بیماریهای سخت را داشته و مدعی هستند به قدرتهای کیهانی اتصال دارند قرار می گیرند. برخی دیگر از این فریبکاران ادعای ارتباط با ارواح مطهر ائمه و پاکان را داشته و از باورهای دینی مردم کمال سوء استفاده را می‌کنند. عدم قاطعیت در برخورد با این گونه اشخاص، خلا قانونی در مجازات آنها باعث گسترش و ازدیاد آنها شده است.

دکتر مجید ابهری با اشاره به اینکه انسان در مواقع ناامیدی و مشکل اگر دارای ایمان کامل و توکل نباشد دست به هر ریسمانی می زند تا برای خود درمانی پیدا کند .

وی یادآور شد: حرکتهای آزادانه و راه اندازی سایتهای اینترنتی از سوی طرفداران برای برخی افراد بعنوان دلایلی بر حقانیت و صحت ادعاهای آنها اعلام می شود که در همین جا باید از نهادهای امنیتی و انتظامی استمداد کنیم با فیلتر کردن این سایتها و برخورد با مدیران و مجریان آنها اجازه ندهند هرروز بر تعداد فریبخوردگان اضافه شود. چرا که در پاره ای اوقات آزارهای جنسی و تجاوز به نوامیس مردم از سوی برخی این شیادان باعث زحمت دستگاههای انتظامی و قضایی می شود.

این رفتارشناس اجتماعی تصریح کرد: اطلاع رسانی و شفاف سازی در کنار برخوردهای قاطع قانونی راهکارهای اساسی ریشه کن کردن این گونه فریبکاران است. در غیر این صورت روز به روز بر تعداد این راحت طلبان مثل غده های سرطانی که بدون هیچگونه زحمت پولهای هنگفت بدست می آورند، افزوده می شود.

نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 7:36 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|
انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از رواج مسائل خرافی و جن گیری
اندیشه  - خبرگزاری رسا نوشت:

 

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی نسبت به رواج مباحث مربوط به جن گیری و رمالی در سطح جامعه واکنش نشان داد.

وی تصریح کرد: وجود جن و ملائکه و انسان که سه گروه دارای عقل و شعور از نظر قرآن هستند امری مسلم است، جن وجود خارجی دارد و این موجودات عاقل هستند، هم کافر دارند و هم مومن و این مساله از نظر قرآن کریم امری مسلم است و جای انکار در آن نیست. اما این نکته که اجنه دخالتی در زندگی خصوصی و شخصی ما داشته باشند این مساله اشتباه و دروغ است.

این مرجع تقلید اشاره کرد: دو گروه هستند که گرفتار اینگونه مسائل اند گروه نخست گروهی هستند که گرفتار اوهام و خیالات هستند و مشکلات زندگی خود را به گردن جن و بخت و طالع سیاه می اندازند و ما ندیده ایم کسی ادعایی بکند و سندی بر حرف خود داشته باشد.

وی ادامه داد: گروه دیگر هم افراد شیاد و کلاه بردار هستند که برای این که درآمدی را کسب کنند به اینگونه امور متوسل می شوند و یا اینکه اغراض سیاسی که اخیرا پیدا شده را دنبال کردند. این گروه هیچ چیز ندارند منتهی مهارت هایی در کلاه برداری و شیادی دارند و به افراد می گویند ما جن را گرفتیم و در شیشه کردیم و تا چند روز دیگر فلان و فلان می شود؛ اینها همه اش دروغ، شیادی و کلاه برداری است، عوام نباید گرفتار اینگونه مسائل شوند تا چه رسد به خواص و ما در طول عمرمان دیده ایم که اینگونه مسائل جز دروغ و شیادی نبوده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: من تاکید می کنم به همه مردم که اینگونه افکار باید از صحنه جامعه ما برچیده شود. موجودی به نام جن وجود دارد اما نه در زندگی ما دخالت می کنند و نه ما در زندگی آنها دخالت می کنیم منتهی همین افکار عوامانه گاهی به بالاتر هم کشیده می شود و ممکن است در افرادی نفوذ کنند.

وی ابراز داشت: این گونه افراد از نقطه ضعف های اشخاص استفاده می کنند و با تهدید و تخویف و دیگر مسائل افراد ضعیف را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم در پاسخ به سئوالی در خصوص سحر و جادو نیز گفت: سحر و جادو مساله ای دیگر است که باید مستقلا به شرح و تفصیل آن بپردازیم. امیدوارم ان شاءالله شر این شیادان و کلاهبرداران از تمام جوامع اسلامی قطع شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حدیث اخلاقی در خصوص آداب معاشرت یاد آور شد: ترش رویی با مردم سبب عداوت و دشمنی می شود و باید با مردم گشاده رو بود، چرا که افراد بد اخلاق در زندگی تنها می مانند و دشمنان زیادی پیدا می کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه پایه و اساس اسلام بر محبت استوار است، اقدامات افراطی وهابیون تندرو را محکوم و تصریح کرد: وهابی های تندرو با اعمال خود آبروی خود و اسلام را می برند و موجب بدنامی دین می شوند و خداوند از آنهایی که اسلام را خشن معرفی کرده اند نگذرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: در اسلام همه اش صحبت از محبت و مودت و مهربانی است نه کینه و عداوت و اسلام چیزی نیست که وهابیون معرفی می کنند؛ این چه مذهبی است که اینها به وجود آورده اند و مسلمانان را دارند می کشند.

وی ادامه داد: اگر انقباض وجه و ترش رویی باعث به وجود آمدن عداوت و منجر به خون ریزی و همچنین سبب دل شکستگی فرد مومنی شود نه تنها کراهت دارد بلکه شبهه حرمت به خود می گیرد. البته گاهی هم ممکن است از باب امر به معروف و نهی از منکر ترش رویی و انقباض وجه واجب گردد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله اظهار تنفر قلبی، لسانی و مرحله عملی دارد یاد آور شد: مرحله برخورد عملی مربوط به ماموران حکومت است و مردم باید با زبان خوش امر به معروف و نهی از منکر کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه باید عملا ثابت کنیم که اسلام دین محبت و دوستی است نه عداوت و دشمنی گفت: اهل علم و روحانیان باید از این دستور بیشتر استفاده و این مساله را مراعات کنند.

نوشته شده در پنج شنبه دوازدهم خرداد 1390
ساعت 7:33 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|

به گزارش جهان، پس از رحلت آیت‌الله بهجت، شایعات بسیاری پیرامون معظم‌له و ارتباط ایشان با بزرگان نظام به گوش رسید. همه آنهایی که در زمان حیات این مرجع بزرگ توانسته بودند زیاده‌گویی کنند، رحلت این عالم ربانی را بهترین فرصت برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود یافتند. با این حال روش زندگی مرحوم بهجت و طرز فکر ایشان نشان می‌داد که بسیاری از این خبرها، تنها شایعه است و به هیچ وجه درست نیست. حالا که بیش از دو سال از ضایعه تلخ از دست دادن ایشان می‌گذرد، فرصت مناسبی است که برخی از این شایعات را بررسی کنیم.

گفت‌وگوی پنجره با حجت‌الاسلام علی بهجت، بیشتر رنگ و بوی سیاسی دارد.

* پس از فوت آیت‌الله بهجت، شایعاتی در اختلاف ایشان با مقام معظم رهبری از سوی برخی معاندان مطرح شد، موافقید در این‌باره اظهارنظر کنید؟

ـ برای پاسخ به این پرسش، باید دو نکته را مطرح کنم؛ نخست این‌که بعضی‌ها به ظاهر نسبت به مقام معظم رهبری اظهار تواضع می‌کنند ولی در باطن هیچ تبعیتی از ولی فقیه ندارند. دوم این‌که برخی افراد بودند که از آیت‌الله بهجت کینه داشتند، چراکه ایشان به آنها حتی یک بار هم وقت ملاقات نداده بودند و به آنها اعتماد نکرد. دلیل آن هم نمی‌دانم که آیا در ظاهر چیزی از آنها دیده بود و یا از باطن و نیات آنها خبردار بود. این افراد به صورت ذاتی با ایشان مشکل داشتند. شخصیت حضرت آیت‌الله بهجت در جامعه به گونه‌ای بود که اگر کسی علیه ایشان حرفی می‌زد، به ضرر شخص مقابل تمام می‌شد، بنابراین این افراد منافق‌گونه به ایشان ابراز لطف می‌کردند ولی در عمل منتظر موقعیتی بودند که دشمن خود را با ایشان عملی کنند بنابراین پس از فوت ایشان کارشان به جایی رسید که می‌خواستند در امور مرجعیت هم دخالت بکنند به همین دلیل به شایعه‌سازی روی آوردند که به حمدالله فقط عرض خود بردند.

* می‌توانید نشانه‌ای بدهید که بدانیم این افراد چه کسانی بودند؟

ـ فعلا معذورم اما اگر بخواهند در آینده باز این اقدامات انجام بدهند، آن‌وقت بیان خواهم کرد. از قضا در این جریانات، مقام معظم رهبری مظلوم واقع می‌شوند. درباره خود من هم شایعه‌سازی کردند.

* شما دیگر چرا؟

ـ امام حسین(ع) روز عاشورا به مردم کوفه فرمودند: «با من چه کار دارید؟ من چه جرمی مرتکب شده‌ام؟» گفتند: «جرمی مرتکب نشده‌ای، ولی چون پدرت علی است و ما از علی کینه و بغض داریم، این کار را می‌کنیم». حالا جرم من هم این است؛ پدر من نیز علی‌گونه زندگی می‌کرد، نه به اینها باج داد، نه اجازه ملاقات و نه امضا. البته کار اینها از این حد گذشته، چراکه اینها حاضرند بدون امضای متشرع، در مسائل مرجعیت هم دخالت کنند و هر کاری می‌خواهند بکنند و اگر من حاضر نباشم با اینها همکاری کنم، اتهامات مفصلی به من می‌زنند. اجازه دهید کمی صریح سخن بگویم؛ اگر برخی مسئولان ما درست بودند، جامعه ما الان بهشت بود مشکل اینجاست! مشکل این نیست که جامعه بد است. به خدا بهترین انسان‌ها در ایران زندگی می‌کنند. مگر همین انسان‌ها نبودند که پرورش‌شده دست طاغوت بودند. تا حضرت امام فرمود، همه رفتند تا لب مرز شهادت، بلکه تا آن سوی مرز شهادت هم رفتند. شما دقت کنید ببینید وقتی کاری بر عهده برخی مسئولان سپرده می‌شود، اینها چه کاری را مطابق اسلام انجام می‌دهند؟ می‌]واهند در همه‌جا سمت داشته باشند و همه کارها را قبضه می‌کنند تا شخص دیگری صاحب آن کار نشود. اگر آنها را از در بیرون کنید، از پنجره می‌ایند داخل عده‌ای هستند که همه کارها را در دست گرفتند و زیر پرده کارهایی می‌کنند. واقعا حقی که بخواهند وارد آن کار شوند، حق شرعی هم ندارند، اینها می‌خواند از مسائل مملکت تا مسائل مربوط به حوزه‌های علمیه و مرجعیت را زیر نظر داشته باشند و همه چیز تحت فرمانشان باشد.

* شایعه‌ای مطرح است درباره این‌که آیت‌الله بهجت به هیچ وجه در مسائل سیاسی دخالت نمی‌کردند، شما تأیید می‌کنید؟

ـ آیت‌الله بهجت با مطرح شدنشان در جامعه مخالف بودند. هرگز حاضر نبودند مثل من اینجا بنشینند و با شما صحبت بکنند و یا شما مثلا فیلم بگیرید و مطالب آن را در صداوسیما و مطبوعات منتشر کنید حتی یادم هست، آمدند به ایشان گفتند که ما می‌خواهیم با توصیه علامه محمدتقی جعفری، مطالبی از احوالات مرحوم شیخ مرتضی طالقانی و احوالات معنوی و کرامات ایشان از شما بپرسیم برای منتشر کردن شرح حال ایشان. ولی ایشان حاضر نبودند حتی در این بحث هم وارد شوند.

متأسفانه امروزه برای درس اخلاق گفتن در حوزه،‌ عمل مدرس شرط نیست، بلکه خوب گفتن و خوب حرف زدن شرط است اگر خوب ملاحظه کنیم این کاملا ضداخلاق است. لذاست که می‌بینید حوزه‌ها آن‌طور که باید پرورش پیدا نمی‌کنند و در علم هم از ترقی خبری نیست چه برسد به عمل. علتش این است که حوزه خواست از دانشگاه تقلید کند که رشد کند ولی راه رفتن خود را هم فراموش کرد. به اصطلاح معروف آمد ابرو را درست کند، زد چشمش را کور کرد. آقا می‌فرمود غلط است کسی خودش را اصلاح نکرده، به فکر اصلاح دیگران باشد. برخی مثلا فکر می‌کنند چهار تا کتاب خوانده‌اند، دیگر احاطه بر همه پیدا می‌کنند. آیت‌الله بهجت در سیاست کاملا صاحب نظر بودند و کاملا نظرات دقیقی ارایه می‌دادند، منتهی به اهل سیاست، اوایل هم با خود امام. سال ۴۰ که من یادم هست جلسه‌ای با امام داشتند و مطالب سیاسی آن زمان را بررسی می‌کردند در این زمان هم اگر نکته‌ای را لازم می‌دانستند ارایه بدهند، به خود مقام معظم رهبری می‌گفتند به افراد دیگر کاری نداشتند.

* بحث مقام معظم رهبری و مسائلی که در جامعه مطرح بود، به طور کلی شایعه بود؟

ـ خیر! این‌طور نبود که همه صحبت‌های مطرح‌شده در جامعه شایعه باشد. البته عرض کردم که مقام معظم رهبری در این جریانات کاملا مظلوم واقع شدند و رابطه ایشان با آیت‌الله بهجت بسیار گرم و صمیمی بود. مثلا این‌که آیت‌آلله بهجت فرموده بودند دیدارهایشان با رهبری، مخفی بماند و در صداوسیما پخش نشود، این درست است؛ چراکه ایشان دوست نداشتند در صداوسیما و در جامعه مطرح شوند.

* موافقید درباره حرف‌هایی که درباره ارتباط آیت‌الله بهجت و امام عصر(عج) به گوش می‌رسید، توضیحاتی بفرمایید؟

ـ اگر در کتبی که در مورد ایشان نوشته شده و نقل قول‌هایی که از ایشان مانده، دقت کنید، نوشته شده که آیت‌الله بهجت گفته‌اند: «شخصی را می‌شناسم که با امام زمان ملاقات کرده و یا شخصی که فلان مقام معنوی را دارد، به محضر حضرت رسیده». برای ما محرز است که ایشان با حضرت صاحب ارتباط داشته‌اند ولی وقتی می‌خواستند نقل کنند، می‌گفتند: شخصی هست که این‌گونه رویت کرده و با ضمیر سوم شخص بیان می‌کردند.

* در مورد رابطه شما با فرزندان مقام معظم رهبری نیز برای ما مطلبی را بازگو کنید.

ـ من گاهی در اوایل رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، عرض می‌کردم که یکی از علامات برجسته ایشان این است که فرزندانشان به این شکل متعالی رشد کرده‌اند، فرزندان ایشان واقعا انسان‌های پاکی هستند و دلیل آن هم، نجابت خانوادگی است. برای همه این بزرگواران آرزوی سلامتی می‌کنم.

نوشته شده در جمعه بیست و سوم اردیبهشت 1390
ساعت 14:28 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|

علی رضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب و نماینده مجلس در سرمقاله هفته نامه پنجره نوشت: سوم تا چهاردهم اردیبهشت امسال شاهد رخدادی بودیم که با ویژگی خاصي كه داشت در تاریخ انقلاب اسلامی بی‎مانند بود. جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد در اقدامی بی‎سابقه در اعتراض به حکم حکومتی مقام معظم رهبری برای ابقای وزیر اطلاعات به منزل رفت و پس از یازده روز خانه‎نشيني به محل کار خود بازگشت. چرایی حکم رهبر عزیز انقلاب و علت مقاومت ریاست محترم جمهوري، جای بررسی جدی دارد اما در این نوشته سعی دارم به نکاتی چند پیرامون حواشی آن بپردازم:

انتخابات سال ۸۴ آغاز طلیعه‎ای نو در عرصه خدمت‎گزاری در ایران اسلامی بود و کشور با رویکردی جدید، روحی تازه را در کالبد اجرایی خویش حس كرد. دولت خدمت‎گزار با سرلوحه قرار دادن شعار‎های اساسی انقلاب و کار و تلاش خویش خدمات شایانی را به انجام رساند؛ همت کاشت و افتخار و آبرو درو کرد، ولی علی‎رغم خدمات شایانش از همان ابتدا رگه‎‎هایی از انحراف در برخی از عناصر آن قابل مشاهده بود که رفته‎رفته غلظت بیشتری یافت تا جایی‎که تسویه حساب و حذف عناصر خدوم، به برنامه‎ای آشکار برای آن‎ها و سپس به عملی واجب برای یکدست کردن دستگاه اجرایی کشور در جهت رسیدن به اهداف ناصواب‎شان تبدیل گردید.

نمود این جریان خطرناک و مشکوک پیرامون جناب آقای احمدی‎نژاد روز به روز نمود بیشتر يافت و کم‎کم کار به‎جایی رسید که چندی قبل مدیر حفاظت اطلاعات وزارت اطلاعات در سخنرانی مبسوطی در داخل این وزارتخانه ضمن کالبدشکافی فتنه ۸۸، علایم و نشانه‎‎های فتنه بزرگ‎تری را برای آینده پیش‎بینی کرد، که به گفته وی ترکیبی از نفاق و انجمن حجتیه آن را راهبری مي‎كند و البته، این گفته که مبتنی بر دریافت‎‎های اطلاعاتی و بدور از گمانه‎زنی‎‎های صرف بیان شده بود سبب شد تا وی از مسئولیت خویش عزل و خانه‎نشین گردد.

با تصمیم و اقدام جناب آقای مصلحی برای تغییر یکی از معاونین خود در وزارت اطلاعات، دور جدیدی از فعالیت‎‎ها آغاز شد و شرایط به‎سمتی رفت که با القائات انجام گرفته، ریاست محترم جمهوری تصمیم به عزل وزیر اطلاعات گرفت، که مخالفت محرمانه کتبی و شفاهی رهبر فرزانه انقلاب، جهت مصلحت کشور با این عزل را درپی داشت و پس از مقاومت آقای احمدی‎نژاد، با دستور و حکم علنی معظم‎له وزیر اطلاعات ابقا شد که اعلام آن در سی‎ام فروردین در نمازخانه این وزارتخانه، غریو شادی سربازان گمنام امام زمان (عجل‎الله‎تعالی‎فرجه‎الشریف) را که در اثر فشار‎های جریان انحرافی در سینه‎‎ها حبس شده بود بلند کرد و دل‎‎های نگران پرسنل خدوم آن وزارتخانه را آرامش بخشید.

اما مقاومت‎‎های بعدی حساسیت موضوع را آشکارتر کرد و از تصمیم حکیمانه اعلام شده در قالب یک حکم حکومتی پرده برداشت، تا جایی‎که تاكنون زوایای آشکار شده این موضوع، حکایت از حسن تدبیر در عبور انقلاب از گردنه‎ای خطرناک و سخت، به‎دستان مبارک ولایت مطلقه فقیه به لطف الهی دارد.

با تشدید القائات این جریان انحرافی و قهر رییس‎جمهوری، شرایط به‎سمتی رفت که همه دوست‎داران انقلاب با گوش‎زد ضرورت تبعیت از ولی فقیه و تبعات تمرد از آن، به نصیحت و سپس انذار دكتر احمدي‎نژاد پرداختند و اوضاع ویژه داخلی در کنار موقعیت ممتاز نظام اسلامی در شرایط خطیر منطقه و جهان را خاطرنشان کرده و عدم داشتن حجت شرعی و کاستی منطق عقل و تدبیر را در این مقاومت بیان داشتند، در فضای عمومی نیز حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‎ای (مدظله العالی) ضمن دعوت به آرامش، بر رعایت قانون و جلوگیری از انحراف تأکید كردند.

گرچه اخبار ملاقات اشخاص مختلف با ریاست‎جمهوری و سخنان صریح ایشان خطاب به چند نفر از ملاقات‎کنندگان با وی، حساسیت‎‎ها را بیشتر برانگیخت و اظهارات‎شان در داشتن ۳۵ میلیون رأی و اهتمام‎شان در مقاومت در برابر انجام این حکم حکومتی به سبب صیانت از جایگاه رییس‎جمهوري! عمق القائات نادرست و خطرناک را به ظهور رساند، لیکن بعد از طی مسیر عادی کشور در فقدان وی و شدت ناراحتی عمومی و بالا رفتن سطح انذار‎ها از عدم تمکین ایشان، جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد پس از یازده روز در هیأت دولت حاضر و اظهارات شفافی را در حمایت از ولایت فقیه و ضرورت تبیین آن برای جلوگیری از سوءاستفاده عناصر سیاسی و ممانعت از دفاع بد از این‎جایگاه مهم ابراز داشتند.

گرچه این خانه‎نشینی به قيمت شادی دشمنان اسلام و دل‎شکستگی دوستان انقلاب و از دست دادن سرمایه‎‎های زیاد تمام شد؛ اما به لطف درایت و تدبیر ولی امر مسلمین اوضاع التیام یافت و آزمونی سخت برای جناب آقای احمدی‎نژاد آغاز شد، تا در محک آن پایبندی ایشان به شعار داده شده در حمایت از رکن رکین نظام اسلامی و نفی عناصر جریان انحرافی در دولت - که کاملا شناخته شده می‎باشند - مشخص و معلوم شود.

انتظار دل‎دادگان به اسلام و دوست‎داران کشور عزیزمان ایران این است که از اين به ‎بعد شاهد تقویت عناصر خدمت‎گزار در دولت که بحمدالله فراوانند باشند و به‎زودی حذف عناصر مشکوک و منحرف را مشاهده كنند. این تصمیم نیاز به انتخابی از سر اعتقاد و تدبیر دارد و نه اجبار، و لازمه آن نیز شکستن حباب توهم و لجام زدن به شیطان‎‎های درونی و بیرونی است که امید است به همت بلند ریاست محترم جمهوری این مهم حاصل شود و در آینده نزدیک شاهد تقویت خدمت‎گزاری دولت و اضمحلال جریان انحرافی در دستگاه اجرایی باشیم.

نوشته شده در جمعه بیست و سوم اردیبهشت 1390
ساعت 14:25 توسط امین سلمانی پور بدون نظر|